“Groene landingen” op Brussels Airport
Als een van de pioniers bij de uitrol van “groene landingen” werken skeyes en Brussels Airport nauw samen met luchtvaartmaatschappijen om de ecologische voetafdruk van de luchtvaartsector te verkleinen en de milieuprestaties voortdurend te verbeteren.
In november 2018 werden 74% van de landingen op Brussels Airport uitgevoerd volgens de CDO -procedure.
Wat is CDO?
CDO (Continuous Descent Operation) is een operatie waarbij het vliegtuig continu daalt met minimale motorkracht, in functie van de kenmerken van de vlucht en de situatie van het luchtverkeer. Daardoor kunnen zowel de geluidshinder als het brandstofverbruik en de uitstoot van broeikasgassen worden teruggedrongen.
Gerelateerde artikels
Renovatiewerken op baan 25L/07R
Baan 25L/07R zal vanaf vandaag elke namiddag en avond gesloten zijn, in eerste instantie voor inspectie en voorbereidingswerken, en daarna voor de eigenlijke onderhoudswerken van 19 tot 28 juni. Brussels Airport en haar partners doen er alles aan om de impact van deze werken tot een minimum te beperken.
Bijkomende inspecties op baan 25L/07R
Vanwege bijkomende inspecties zal baan 25L/07R niet beschikbaar zijn vanaf 12u vanmiddag tot 5u morgenochtend.
Inspecties en renovatiewerken op 25L/07R en 01/19
Zoals aangekondigd, heeft Brussels Airport op 6 juni een grondige inspectie uitgevoerd op baan 07R/25L. Na analyse van de resultaten van deze inspectie, werd beslist om bijkomende werken uit te voeren, om zodoende de operationaliteit van de baan te blijven garanderen.